Üye Girişi Yap

Lütfen aşağıdaki bilgileri girip "Giriş" tuşuna basınız.
Sicil Numaranız :
TCKN :
Şifre :
Şifremi Unuttum ?    


  Üye Değil iseniz Lütfen Kayıt Olun
İş Bankası Emekli Sandığı Vakfı

Emekli, Dul ve Yetim Aylıklarının Ocak 2O24 Artışı Hakkında

Bilindiği üzere, 5510 sayılı Kanuna göre bağlanan gelir ve aylıklar, her yılın Ocak ve Temmuz ödeme tarihlerinden geçerli olmak üzere, bir önceki altı aylık döneme göre Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı kadar artırılarak belirlenmektedir.

Aynı Kanunun geçici 20. maddesinin 12. fıkrası, Emekli Sandığı Vakfımız ile aynı kapsamda olan sandıklar tarafından bağlanmış veya bağlanacak olan gelir ve aylıklarda yapılacak artışların Kanuna göre bağlanan gelir ve aylıklara yapılan artışlardan fazla olamayacağı hükmüne amirdir.

2023 yılı ikinci altı ayına ilişkin en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı %37,57 olarak gerçekleşmiştir.

Bu  çerçevede  emekli,  dul  ve  yetim  aylıkları  Ocak 2024  tarihinden  itibaren  %37,57 oranda arttırılarak ödenmiştir.

Ancak, kamu otoritesi tarafından ilave bir zam yapılması kararının alınması halinde anılan karar uyarınca zam oranlarının maaşlara yansıtılacağı hususunda bilgi edinilmesini rica ederiz,

Saygılarımızla.

Emekli Sandığı Vakfı

05.01.2024

 

 

Tümünü İncele