Üye Girişi Yap

Lütfen aşağıdaki bilgileri girip "Giriş" tuşuna basınız.
Sicil Numaranız :
TCKN :
Şifre :
Şifremi Unuttum ?    


  Üye Değil iseniz Lütfen Kayıt Olun
İş Bankası Emekli Sandığı Vakfı
Emekliler İçin

"Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır.
Mazide muktedirken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur."
M. Kemal ATATÜRK

Emekliler İçin

Genel olarak yetişkinliğin bir uzantısı olarak yaşam süresinin ileriki döneminde karşılaşılan emeklilik, kişinin hayat içerisindeki önemli değişim dönemlerinden biridir. Çalışma yaşamları boyunca Kurumlarımıza büyük katkısı olan emeklilerimizin, emeklilik haklarını en iyi şekilde kullanabilmeleri, sosyal güvenlik sisteminin en önemli unsurlarındandır.

Bankamız bünyesinde hizmet akdiyle çalışanların ilk defa sigortalı oldukları tarihteki Kanunlar da dikkate alınarak yürürlükte bulunan Sosyal Güvenlik Mevzuatında yer alan emekli olma koşullarını (sigortalılık süresi, prim ödeme gün sayısı, yaş)  yerine getirmek kaydıyla aylık tahsisi yapılırken, ayrıca özel şartlar taşıyan çalışanlara (sakatlık, malül) yine mevzuattaki koşullara göre aylık bağlanmaktadır.

Emekliliklerinden dolayı kendilerine maaş ve/veya gelir bağlanmış olan üyeler ile bunların hak sahipleri pasif üyelerimizi oluşturmakta olup, emeklilik dönemine ilişkin genel bilgiler ile sıkça sorulan sorulara bu bölümde yer verilmiştir.